Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Alcool la volan
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Alcool la volan

Salut mă numesc Daniel am 22 de ani , am plecat din germania intr o vineri seara am ajuns în România sâmbătă seara și am plecat la un majorat după majorat am plecat cu mașina (Beat) și am intrat într un pom și mă luat politia și am avut în aerul expirat 0,86 am fost și la.probe biologice și am avut 1,65 și 1.85 precizez ca sa întâmplat acum 11 luni , la ce sa mă aștept de la procuror și ce pot zice în favoarea mea ca îmi face dosar penal , ce pot sa zic sa îmi fie mai bine sa nu mi l ea pe foarte mult timp ce pot sa fac sa îmi fie bine , va mulțumesc frumos
Manzu97, utilizator
Am facut apel si s-a pronuntat favorabil ,am primit permisul ,dar si 2 ani supraveghere si 30 zile in folosul comunitati.