Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cererea - trimitere la medicina muncii gravidă în ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cererea - trimitere la medicina muncii gravidă în concediu de risc maternal

Am fost la angajator dar nu ma pus sa fac nici o cerere ma trimis direct la medicina muncii fara sa imi dea nimic la mana in situatia aceeasta ce pot face pentru ca eu am riscul maternal dat dar angajatorul ma trimis direct la medicina muncii sa imi dea de acolo tot ce este nevoie
Manuela Rășină, administrator
Trebuie sa mergeti la medicul specialist de medicina muncii pentru aviz pe concediul de risc maternal si dupa caz, o examinare medicala suplimentara.
Pentru primirea concediului de risc maternal trebuie sa depuneti o notificare scrisa la angajator, cu nr. de inregistrare/ data.
Pentru acelasi subiect ati primit un raspuns in sectiunea ssm-protectia muncii unde trebuia sa postati si aceasta intrebare.