Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte pentru risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte pentru risc maternal

Am fost la angajator dar nu ma pus sa redactez nici o scrisoare sau imi dea vrun act sa merg cu el la medicina muncii ma trimis direct acolo ce pot face inacest caz tinand cont ca am risc maternal dat de medicul specialist ?
Insistati cu acelasi subiect de discutie desi ati primit raspuns in zilele trecute, aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Mergeti la medicul specialist de medicina muncii cu care firma are incheiat contract de prestari servicii medicale pentru aviz certificat de risc maternal, apoi depuneti certificatul la angajator, cu o nota scrisa, cu nr. de inregistrare/ data.