Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tanara mama ce vrea sa divorteze
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tanara mama ce vrea sa divorteze

-casatorita de 10 ani
-2 copii rezultati in urma casatoriei
-locuieste la parintii lui
-in cei 10 ani a avut parte de numeroase violente verbale,violente fizice ce au adus-o in pragul diperarii ce au determinat-o sa plece de acasa la parinti
-sotul nu are loc de munca si nici nu manifresta dorinta de a muncii
-ce ar trebui sa faca sa-si pastreze copiii si sa nu se mai intoarca la sotul ei?
Sa introduca actiuenea de divort din culpa sotului parat , sa solicite incredintarae minorilor si sa aduca cel putin un martor bun.