avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tanara mama ce vrea sa divorteze
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tanara mama ce vrea sa divorteze

-casatorita de 10 ani
-2 copii rezultati in urma casatoriei
-locuieste la parintii lui
-in cei 10 ani a avut parte de numeroase violente verbale,violente fizice ce au adus-o in pragul diperarii ce au determinat-o sa plece de acasa la parinti
-sotul nu are loc de munca si nici nu manifresta dorinta de a muncii
-ce ar trebui sa faca sa-si pastreze copiii si sa nu se mai intoarca la sotul ei?
Cel mai recent răspuns: C.A. Tamara Lenz , Avocat 16:41, 19 Octombrie 2009
Sa introduca actiuenea de divort din culpa sotului parat , sa solicite incredintarae minorilor si sa aduca cel putin un martor bun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort,cand una dintre parti nu e de acord mare mare As vrea sa stiu ce drepturi are o sotie,daca s-a decis sa divorteze pentru ca nu mai vrea sa accepte maltratarea verbala,santajul si amenintarile sotului,dar ... (vezi toată discuția)
Divort anik233 anik233 buna ziua vreau neaparat sa divortez din cauza sotului meu alcoolic si violent in casnicie.avem aproape sase ani de casnicie,doi copii minori in varsta de 2 ... (vezi toată discuția)
Divort Elizaה Elizaה Buna ziua! As avea nevoie de un sfat pentru sora mea. A hotarat sa divorteze dupa un mariaj de 10 ani, cu doi copii: unul de 9 ani, iar altul de 5 ani. ... (vezi toată discuția)