Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Schimbare sediu intre sectoare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Schimbare sediu intre sectoare

Buna ziua,

Am schimbat in urma cu cateva zile sediul social dintr-un sector in altul. Mentionez ca pe mfinante deja apar in sectorul nou. Ma gandesc ca pentru a vinde catre persoane fizice in noul sector am nevoie de o casa de marcat fiscalizata in noul sector. Am fost cu casa de marcat la sediul din Gerota cu casele de marcat insa ei imi cer fie copie dupa cif sau 010 ca sa vada ca am sediul in noul sector. Am fost la anaf din setorul nou si ei mi-au zis ca in 17 zile lucratoare de abia pot sa mi-l emita, ca de abia atunci se face mutatea, ca apartin momentan de vechiul sector. Ce sa ma sfatuiti sa fac ? Casa de marcat veche nu prea pot sa o folosesc in alta locatie.
babuinu2002, utilizator