avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Intrebare inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Intrebare inmatriculare auto

Buna ziua,

Am cumparat anul trecut epava unei masini. Masina este radiata de la Administratia Financiara din anii 80. Proprietarul a murit acum 5-6 ani.
Eu am cumparat masina de la sotie. Ea figureaza ca proprietar in contractul de v-c.
Familia raposatului are 7 copii, majoritatea plecati prin strainatate. Nu au succesiune dupa decesul tatalui.
In acest caz, se poate inmatricula epava masinii? Care sunt pasii?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Succesiune dupa 22 ani. in 1998 m-am casatorit, au urmat 2 fii, ... mihaelamihaelamihaela mihaelamihaelamihaela Succesiune dupa 22 ani. In 1998 m-am casatorit, au urmat 2 fii, iar in 2012 am ramas vaduvaa 27 ani cu copil de 4 ani, respectiv 3 luni. Am ramas cu cei 2 ... (vezi toată discuția)
Impozitul pe masina adrian nic. adrian nic. buna. nu stiu cum sa incep pt ca povestea e cam complicata....adica tatal meu mai demult a vandut masina unei rude care la randul ei a vandut-o unei alte ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism QED QED Buna ziua, Suntem in proces de vanzare a unei masini care e inmatriculata pe numele tatalui meu. Cel cu care ne-am inteles sa o cumpere a lasat de inteles ... (vezi toată discuția)