avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1039 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Acces persoane, dreptul de a legitima
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Acces persoane, dreptul de a legitima

hey'llow 2all xD , o mica curiozitate am, mercy :x:x

de exemplu, daca intru intro institutie privata/publica, are dreptul de'ami cere actul de indentitate(ptr a'mi scrie datele personale gen seria , nr, CNP etc, este legal?)

Alte discuții în legătură

Dreptul,calculatorul meu si internetul alexandruteutisan alexandruteutisan Am deschis cont pe Facebook , dupa cateva zile mi-au slicitat sa confirm contul cu codul trimis de Facebook pe nr de telefon al meu am confirmat ,a doua zi ... (vezi toată discuția)
Incalcand legile 677/2001 si 506/2004, o facultate particulara a afisat public datele private ale mele si altora (cnp, locul nasterii, serie ci, etc) vioricaw vioricaw Incalcand legile 677/2001 si 506/2004, o facultate particulara a afisat public datele private ale mele si altora (CNP, locul nasterii, serie CI, etc) in fata ... (vezi toată discuția)
Cartea de imobil-esti obligat sa treci c.n.p si locul de munca ? ContSters290057 ContSters290057 Fac urmatoarea intrebare: Esti obligat de lege sa treci in cartea de imobil CNP si locul de munca ? Sau administratorul comite un abuz ? Ce poate sa faca ... (vezi toată discuția)