avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Informatii pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Informatii pensie anticipata

Sunt in pensie anticipata de 1 ani,daca imi gasesc de lucru ma pot angaja din nou?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:37, 27 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va puteti angaja din nou, dar in acest caz plata pensiei anticipate va fi suspendata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata + post in invatamant LedRogue LedRogue Buna ziua, as dori un raspuns la urmatoarea problema: Matusa mea a iesit la pensie anticipata anul acesta, la 1 iulie, la 56 de ani. De la 1 septembrie s-a ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata.... CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT Am si eu urmatoarea situatie: o persoana a iesit la pensie anticipat cam de 2 luni de zile, iar acum ar dori sa lucreze din nou pentru o firma. Din cate stiu ... (vezi toată discuția)
Iesirea la pensie anticipat si angajare dupa Rasarit Rasarit 1 Daca isi la pensie anticipat cu penalizare poti sa soliciti incetarea primirii pensiei anticipate si sa te angajezi din nou? 2 Penalizarea in cazul ... (vezi toată discuția)