Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire -Teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire -Teren concesionat

Am mostenit un teren care a fost concesionat pe o perioada de 45 de ani. Acum ca eu sunt proprietar, se anuleaza contractul de concesiune sau trebuie sa astept pana la finalizarea termenului.
Ce clauze sunt in contractul de concesiune cu privire la denuntare si reziliere?
Sunt constructii edificate pe teren de catre concesipnar, care este obiectul concesionarii?
Pentru formularea unui raspuns, este necesara realizarea unei consultante pe marginea contractului, si daca este cazul, si a altor inscrisuri detinute.