Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cautam Avocat pentru divort simplu
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cautam Avocat pentru divort simplu

De peste 10 Ani Nu stam impreuna
Certificat casatorie am
Bulletin am
Un Avocat (a) imi Trebuie .
Pentru Mine Este Simplu ..,...un Avocat sa zica Pretul,......€
VA Sal.. PE Toti
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Onorariul avocatial se negociaza in functie de cerintele/pretentiile/capetele de cerere ale actiunii avand ca obiect divortul, si se stabileste "in particular".
Asadar, nu vorbim despre un pret afisat la raft.
ContSters454516, utilizator
Va puteti descurca si fara avocat.Faptul ca sunteti separati in fapt de 10 ani e motiv clar de divort , nu mai aveti nevoie si de altele Model de cerere actiune divort gasiti pe net o completati si asteptati citatia.Simplu de tot.
Cel mai simplu e divorțul prin acord.
Dacă celălat soț nu cooperează lucrurile se pot complica mai mult sau mai putin...

Cat va costa depinde cât de simplu sau de complicat se estimează ă fi procesul.

Primul pas este consultarea avocatului.
Depinde si unde se va judeca procesul.