Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Elev cu CES
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Elev cu CES

Buna ziua! Elevii cu CES pot fii lasati repetenti/corigenti? As dorii si legea in care e specificat acest lucru.... o zi buna!
~ Conținut șters la cerere ~
Si daca e un copil.cu probleme grave de atentie,ce face?
Nu mai face scoala,sau cum?
Eu stiu ca elevii cu ces nu pot fi lasati corigenti sau repetenti
Buna seara am si eu o intrbare fata mea are ces pana in clasa a4 dar acum este clasa a3 si a ramas corijenta se pota ramane da ca are ces
MINODORA4, utilizator
Buna seara am si ieu o intrebare copii care au CES poate sa il lase profesori repetenti baiatul meu ieste clasa a vi iar profesori il ameninta ca il lasa repetent are probleme domnu de mate cu iel in loc sa il incurajeze sa inveti tot timpul ii spune ca nui in stare de nimic si nu mi se pare normal as vrea sa stiu cum sa procedez si care sunt legile unui copil cu Ces pt ca in scola nu au pshiholog si nici nu i se preda dupa nevoile lui de cunostinte
Maria cocian, utilizator
Bună ziua. Și pe mine m-ar interesa acest aspect (daca un copil cu CES poate fi lasat repetent). Ați aflat ceva în scest sens? Mulțumesc
Manuella., utilizator