avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Elev cu CES
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Elev cu CES

Buna ziua! Elevii cu CES pot fii lasati repetenti/corigenti? As dorii si legea in care e specificat acest lucru.... o zi buna!
~ Conținut șters la cerere ~
Si daca e un copil.cu probleme grave de atentie,ce face?
Nu mai face scoala,sau cum?
Eu stiu ca elevii cu ces nu pot fi lasati corigenti sau repetenti
Buna seara am si eu o intrbare fata mea are ces pana in clasa a4 dar acum este clasa a3 si a ramas corijenta se pota ramane da ca are ces
Ultima modificare: Luni, 7 Februarie 2022
MINODORA4, utilizator
Buna seara am si ieu o intrebare copii care au CES poate sa il lase profesori repetenti baiatul meu ieste clasa a vi iar profesori il ameninta ca il lasa repetent are probleme domnu de mate cu iel in loc sa il incurajeze sa inveti tot timpul ii spune ca nui in stare de nimic si nu mi se pare normal as vrea sa stiu cum sa procedez si care sunt legile unui copil cu Ces pt ca in scola nu au pshiholog si nici nu i se preda dupa nevoile lui de cunostinte
Ultima modificare: Marți, 7 Februarie 2023
Maria cocian, utilizator
Bună ziua. Și pe mine m-ar interesa acest aspect (daca un copil cu CES poate fi lasat repetent). Ați aflat ceva în scest sens? Mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 30 Mai 2023
Manuella., utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestarea deciziei de a lasa un copil repetent rdinu rdinu se poate contesta decizia de a lasa un copil din clasa a-6-a repetent datorita acumularii a 3 corijente (conform regulamentului ministerului invatamantului), ... (vezi toată discuția)
Copil cu ces picassoo picassoo Buna ziua, Suntem intr-o mare dilema si as dori sa stiu ce pot sa mai facl legal. Copilul meu are CES si certificat din luna 08.03.2018, incadrat in ... (vezi toată discuția)
Învățământ -profesor cu probleme SimoCI SimoCI Bună ziua. Fiul meu a terminat clasa a7-a si este corigent la matematica, la fel ca inca 15, numai din clasa lui. In numeroase randuri parintii au incercat sa ... (vezi toată discuția)