avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... portare
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

portare

Buna ziua !
Acum doi ani m-am portat de Orange la Telekom în conditiile in care mai aveam un an de contract cu Orange!portarea am facut-o din lipsa de semna!
Precizez ca am platit si ultima facura Orange in valuare de 300 ron !
Dupa o luna am mai primit o factura de 1700 ron pentru portare inainte de expirarea contractului!
în prezent sunt notificat pentru executare silita ,refuzînd sa achit factura de 1700 ron!
Cum pot sa ma apar împotriva acestei situatii!!
Va multumesc pentru raspuns

Alte discuții în legătură

Executare silita orange valimar valimar Buna ziua !! Acum doi ani m-am portat de Orage la Telekom ,motivul fiind lipsa semnanului ! Dupa achitarea si ultimei facturi catre Orange in valuare de 300 ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract telekom romania Rrs Rrs M-am lovit de o problemă care, cel puţin mie, mi se pare puţin absurdă. Pe la sfârşitul lunii Ianuarie, m-a contactat un reprezentant Telekom care ... (vezi toată discuția)
Taxa reziliere contact telefonie Marusdan Marusdan Acum 4 luni am portat numarul de telefon la Orange. Saptamana aceasta am primit mesaj de la cei de la Kruk ca datorez celor de la Telekom suma 120 ron ... (vezi toată discuția)