Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce se intampla atunci cand primaria iti ia locul de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce se intampla atunci cand primaria iti ia locul de parcare fara sa te anunte?

De asemenea ,as dori sa stiu cum as putea sa procedez in cazul in care masina nu este pe numele meu,dar sunt ruda cu proprietarul pentru a lua locul inapoi de parcare ! Tin sa mentionez ca inca nu am reusit sa platesc taxa pentru anul acesta,dar o voi face de curand! Proprietarul a fost mereu la timp cu plata ! Acum primaria fara sa anunte a facut abuz de faptul ca nu am reusit sa achit inca acea taxa si nu stiu cum as putea rezolva aceasta problema! Acesta nu poate veni in tara deoarece este plecat in strainatate cu afaceri si m-a rugat sa il ajut sa isi recapete locul de parcare! ce as putea face? Daca am imputernicire si contractul locului de parcare m-ar ajuta cu ceva? Multumesc
Buna seara!
Faptul ca detineti contractul va ajuta in sensul ca il puteti citi si aflati conditiile contractuale.
In ce localitate se afla locul de parcare?
Daca se afla in Bucuresti, pe site-ul primariei de sector sunt publicate anunturi cu privire la inchirierea locurilor de parcare de resedinta, conditiile contractuale, actele necesare etc.
Presupun ca este expirat contractul actual. Ca urmare va trebui semnat un alt contract. Proprietarul va avea dreptul la inchirierea locului de parcare daca dovedeste ca are domiciliul sau resedinta pe raza localitatii respective. Toate impozitele, amenzile etc. trebuie platite la zi.
Pe site-ul primariei banuiesc ca veti gasi un nr. de telefon de contact la care puteti suna sa intrebati si alte detalii gen prezentarea cartii de identitate a proprietarului - in original etc.