avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchiriere srl ca locatie de gestiune
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchiriere srl ca locatie de gestiune

buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare : Poate fi inchiriat ( locatie de gestiune ) un SRL cu sediul fiscal in Romania de catre un alt SRL din comunitatea Europeana pe o perioada de cateva luni ? Daca da care sunt pasii ?
mutumesc anticipat pentru raspunsuri .
elena
Ultima modificare: Miercuri, 31 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Spatiu inchiriat pricopcristina pricopcristina va deranjez cu o scurta intrebare. Cheltuielile cu renovarea si amenajarea unui spatiu inchiriat este deductibila? Mentionez ca comodatarul este un srl. ... (vezi toată discuția)
Amenajari interioare - contract de comodat vs contract de inchiriere overburn overburn Buna ziua, Am o mica intrebare. Conform Codul Fiscal 2019 - ART. 28 Alin. 3 pct. a 3) Sunt, de asemenea, considerate mijloace fixe amortizabile: a) ... (vezi toată discuția)
Aceeasi locatie inchiriata la doua firme carmen silva carmen silva Am inchiriat un imobil unei firme ; am contracte facute si la finante si la notar. Baiatul patronului acestei firme, vrea sa-si deschida firma lui cu acelasi ... (vezi toată discuția)