Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general spatiu inchiriat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

spatiu inchiriat

va deranjez cu o scurta intrebare. Cheltuielile cu renovarea si amenajarea unui spatiu inchiriat este deductibila? Mentionez ca comodatarul este un srl. Indiferent de raspunsul dumneavoastra v-as ruga daca se poate sa imi dati baza legala. Multumesc. O zi placuta
Cod fiscal art 24:

(11) Amortizarea fiscală se calculează după cum urmează:
c) cheltuielile cu investiţiile efectuate la mijloacele fixe concesionate, închiriate sau luate în locaţie de gestiune de cel care a efectuat investiţia, pe perioada contractului sau pe durata normală de utilizare, după caz;
multumesc mult