Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

O viitoare mamica mai poate beneficia de indemnizaqtia de crestere copil daca in perioada gravidiei(prenatala) a avut probleme medicale si a beneficiat de concediu medical mai mult de 90 de zile? Multumesc.
Perioada in care ati beneficiat de concediu medical este asimilata stagiului de cotizare necesar pentru obtinerea indemnizatiei crestere copil.