Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Infierea unei persoane care creaza probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Infierea unei persoane care creaza probleme

Buna ziua!Am si eu o situatie in care nu vad inca o rezolvare sau nu stiu cum sa o abordez.In cateva cuvinte, sora mea a infiat un copil acum 33 de ani, dar fara a avea in proprietate cu sotul ei vreun imobil, imobilul in care locuieste impreuna cu sotul si fiica ei, fiind pe numale parintilor nostri.Situatia care s-a ivit, este faptul ca nepotul meu(cel infiat) are un comportament mizerabil (scandaluri, jigniri, cuvinte necuviincioase)la adresa mamei mele, a surorii, in speta la adresa tuturor celor din familie si in conditiile in care el nu participa cu absolut niciun leu la cheltuielile casei.Mama mea, in momentul de fata a ajuns la saturatie si vrea sa-l dea afara din casa.Ce poate sa faca in aceasta situatie si ce drepturi are nepotul fiind infiat?Cu multumiri anticipate!
Nu are niciun drept, sa ceara evacuarea lui in instanta.
Multumesc frumos!