Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Obligatii salariale la contract de mandat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Obligatii salariale la contract de mandat asoc.proprietari

Buna ziua, ce obligatii salariale sunt datorate si se declara in Declaratia 112 pentru un contract de mandat (fara Revisal), pentru un pensioner angajat in functia de presedinte de asociatiede proproetari? Noi nu am declarant si platit CAS pana acum, doar CASS (angajat si angajator) si impozit 16%. In Declaratia 112 figuram ca nu suntem inregistrati ca platitori de CASS si impozit incepand cu luna noiembrie 2017, desi pana atunci nu am avut eroarea respectiva.
@simona.onciu, s-a publicat noul D.112, introduceti datele respective si vedeti ce rezulta.
Trebuie si CAS.
Nu va socati daca in CAM se ia somaj pentru pensionar.