Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Executare pensie de întreținere în străinătate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Executare pensie de întreținere în străinătate

BUNA SEARA! EXISTA CINEVA PE ACEST FORUM CARE A AUZIT DE ACORDUL INTERNATIONAL REMO INTRE STATELE EUROPENE,PRIVIND PUNEREA IN APLICARE A HOTARARII JUDECATORESTI CU PRIVIRE LA PLATA PENSIEI ALIMENTARE?
DACA DA VA ROG SA IMI DATI MAI MULTE DETALII!
MULTUMESC!
Direcţia de drept internaţional şi cooperare judiciară din cadrul Ministerului Justiţiei , Serviciul cooperare judiciară internaţională în materie civilă şi comercială are în atribuţiuni aplicarea hotărârilor judecătoreşti pe teritoriul statelor cu care are acord de cooperare.Dar domnul trebuie să aibă loc de muncă legal în ţara de rezidenţă.