avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Copie talon si carte ale masinii vandute
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Copie talon si carte ale masinii vandute

Buna seara.Carei institutii trebuie sa ma adresez daca am vandut masina acum 9 ani iar acum imi trebuie copie dupa talonul masinii si dupa cartea de identitate a masinii ,in vederea depunerii dosarului pentru recuperarea taxei auto.Multumesc.

Ultima modificare: Vineri, 2 Februarie 2018
Laurentiu888, utilizator
Cel mai recent răspuns: abc62 , utilizator 10:35, 8 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Copie dupa CIV puteti solicita la RAR
Pentru talon trebuie sa va adresati la autoritatea centrala din Bucuresti unica autoritate care emite acest document
Sunt in aceiasi situatie,copie dupa cartea de identitate a masinii am obtinut.o de la primarie,de la impozite si taxe,unde am impus masina.
Pentru talon nu stiu unde sa ma mai adresez,carei institutii..daca afli ceva,lasa un mesaj

Laurentiu888 a scris:

Buna seara.Carei institutii trebuie sa ma adresez daca am vandut masina acum 9 ani iar acum imi trebuie copie dupa talonul masinii si dupa cartea de identitate a masinii ,in vederea depunerii dosarului pentru recuperarea taxei auto.Multumesc.



Care autoritate centrala din Bucuresti?
Da.ti.mi ,va rog ,o adresa sau un site..multumesc!

ynocentta a scris:

Copie dupa CIV puteti solicita la RAR
Pentru talon trebuie sa va adresati la autoritatea centrala din Bucuresti unica autoritate care emite acest document


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto fara talon ? raiders81 raiders81 Nu mai detin autoturismul,pot justifica ca mi-a apartinut,prin copie carte identitate,chitanta anaf de plata a taxei,acte radiere , etc.Cei de la fisc nu imi ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate auto - contract vanzare-cumparare elly80 elly80 Buna seara!Acum aprox un an am vandut masina cu contract vanzare/cumparare,dar fara carte de identitate a masinii si fara sa trec numele viitorului proprietar ... (vezi toată discuția)
Copie certificat inmatriculare auto abc62 abc62 Buna! De unde pot obtine copie dupa certificatul de inmatriculare a unui autoturism vandut de 8 ani? Carei institutii sau arhive sa ma adresez? De la drpciv ... (vezi toată discuția)