Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Copie talon si carte ale masinii vandute
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Copie talon si carte ale masinii vandute

Buna seara.Carei institutii trebuie sa ma adresez daca am vandut masina acum 9 ani iar acum imi trebuie copie dupa talonul masinii si dupa cartea de identitate a masinii ,in vederea depunerii dosarului pentru recuperarea taxei auto.Multumesc.

Laurentiu888, utilizator
Copie dupa CIV puteti solicita la RAR
Pentru talon trebuie sa va adresati la autoritatea centrala din Bucuresti unica autoritate care emite acest document
Sunt in aceiasi situatie,copie dupa cartea de identitate a masinii am obtinut.o de la primarie,de la impozite si taxe,unde am impus masina.
Pentru talon nu stiu unde sa ma mai adresez,carei institutii..daca afli ceva,lasa un mesaj

Laurentiu888 a scris:

Buna seara.Carei institutii trebuie sa ma adresez daca am vandut masina acum 9 ani iar acum imi trebuie copie dupa talonul masinii si dupa cartea de identitate a masinii ,in vederea depunerii dosarului pentru recuperarea taxei auto.Multumesc.

Care autoritate centrala din Bucuresti?
Da.ti.mi ,va rog ,o adresa sau un site..multumesc!

ynocentta a scris:

Copie dupa CIV puteti solicita la RAR
Pentru talon trebuie sa va adresati la autoritatea centrala din Bucuresti unica autoritate care emite acest document