avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... CFS pentru studii-titular invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

CFS pentru studii-titular invatamant

Buna ziua.
Poate un profesor titular sa isi ia 3 ani CFS pentru studii, cu pastrarea postului? Care sunt conditiile si pasi de urmat?
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastra.
Cu stima.

Alte discuții în legătură

Intrerupere activitate didactica/concediu fara plata pentru 1 an useraa useraa Buna ziua, Sunt director la o unitate de invatamant preuniversitar si as avea rugamintea de a ma ajuta cu urmatoarea situatie : am un cadru didactic cu ... (vezi toată discuția)
Profesor in strainatate statutul personalului didactic FinlandDream FinlandDream Buna ziua, Sunt incadrat ca profesor titular in sistem( nu in cadrul scolii) din anul 2010. In primavara anului 2012 m-am inscris in Programul ... (vezi toată discuția)
Institutor invatamant de masa pe diploma de absolvire,titular invatator-ed.inv.special miky_candle miky_candle Buna ziua, Am o mare rugaminte...As dori sa stiu in ce situatie ma aflu...Sunt invatator educator titular intr-o scoala speciala si am obtinut in 2009 gradul ... (vezi toată discuția)