Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am nevoie de certificat Isbn dat de editura mea, daca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am nevoie de certificat Isbn dat de editura mea, daca deja am cod Isbn si cip de înregistrare al cartii mele?

Buna ziua! Am scris o carte de poezii de curand si cartea mea a fost publicata de o editura si mi s-a dat cod Isbn si cip de inregistrare dat gratuit de Biblioteca Nationala Romana. Intrebarea mea este: eu doresc sa imi comercializez cartea, am drepturi totale de autor. Am nevoie si de certificat de Isbn de la editura, pentru a fi în regulă, sau nu e nevoie? Am văzut ca unele edituri acorda certificat de Isbn. Cartea este in curs de aparitie si se numeste "Cufarul iubirii", autor Cimpeanu Alexandrina. Se gaseste cip-ul in bibnatcip. Va rog sa imi raspundeti! Multumesc!
P.S.: Voiam sa mai adaug ca mi se trimite acasa, o data cu cartile, contractul in original si factura. Ce părere aveți, e de ajuns numai contractul în original?