Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silită
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silită

Buna seara! Am și eu o problema cu un credit de nevoi personale făcut împreună cu soțul, suntem co-platitori unul celuilalt. Momentan am restante la el și am primit înștiințare cu executare silita. Nu avem nimic pe numele nostru, doar soțul apare în succesiunea apartamentului împreună cu mama și frații săi. Întrebarea mea este: se poate întâmpla ceva cu apartamentul in care apare soțul meu in succesiune din cauza acestui împrumut?
Se poate ajunge la executare pe ce a moștenit.
Sa meargă la avocat urgent ca sa stie cum sa se apere in concret.
Si ce poate face banca?? El are împreună cu cei 3 frati 50%din apartament..

gi-jane2, moderator