Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie pana la 2 sau 3 ani?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie pana la 2 sau 3 ani?

Buna ziua! Eu nu am lucrat, sotul nu a intrat in ccc si a continuat sa lucreze si ia si stimulent insertie de la inceput. Intrebarea mea este :va primi stimulent pana implineste copilul 2 ani sau pana la 3 ani? Multumesc anticipat
Reluarea activitatii cu minim 60 de zile inainte de implinirea varstei de doi ani, da dreptul angajatului de a beneficia de stimulent de insertie pana la implinirea varstei de trei ani de catre copil.
Sotul dvs va primi stimulent pana implineste copilul 3 ani.