Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit forfetar trim.III
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit forfetar trim.III

Buna ziua,
Ma confrunt cu niste probleme pe care nu pot sa le dau de cap, dar cu ajutorul vostru o sa se rezolve.

In 2008 am impozit pe profit de recuperat in valoare de 5462 lei.

La trim II impozit pe profit a iesit pe pierdere si am declarat si platit impozit forfetar in val.de 1433 lei, ceea ce nu trebuia platit. Iar in contabilitate am facut inreg.691=441 cu 1433, este corect?

La trim III am urm. situatie pe care nu stiu cum sa o rezolv:
total venituri: 486084,87
total cheltuieli : 476503,63
amenzi: 2966,3
protocol: 379,52

Trebuie sa mai tin cont si de impozitul forfetar din tr.II? Iar in decl.100 cum completez?
Nu platiti.