Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Plata integrala pentru anulare pe booking?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Plata integrala pentru anulare pe booking?

Am facut o rezervare pt Roma la ora 4.21 PM pe booking si la 4.25 PM am anulat-o. Am primit mail de confirmare a anularii unde scria ca ma va costa 421 euro, ceea ce reprezinta costul total al sejurului. Ce pot face sa nu pierd acesti bani? Am intrebat pe mail, direct la proprietate cum sa procedez si mi-au spus sa fac o noua rezervare, ca sa nu ma taxeze ca am anulat rezervarea, pur si simplu. Doresc sa nu fi taxata de 2 ori, o data pt anulare si apoi pt o noua rezervare? Am intrat in panica si am sters contul de pe booking, la un interval de vreo ora. Orice sugestie a d-voastra imi este de ajutor! Am trimis mail si la booking, insa pana in acest moment nu am primit vreun raspuns. Va multumesc.
Declarati pierdut cardul bancar si solicitati emiterea unuia nou pt a evita retragerea banilor.
Va multumesc! Asta voi face!