Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma radiata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma radiata

Bună ziua.
Sunt asociata cu fostul prieten la o firma. Am aflat astăzi ca a radiat-o fără sa mă anunte.se poate sa facă asta fără mine având în vedere ca eram 50-50% .
Mulțumesc
Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !
Bună seara .
Am găsit pe info ca firma a fost radiată conform hotărârii celor 2 asociati dar eu nu am știut. ...Nu am semnat....
Este legal..???
Chiar nu îmi poate răspunde nimeni ? Se poate duce oricine sa radieze o firma?

ElenaD81 a scris:

Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !