avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma radiata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma radiata

Bună ziua.
Sunt asociata cu fostul prieten la o firma. Am aflat astăzi ca a radiat-o fără sa mă anunte.se poate sa facă asta fără mine având în vedere ca eram 50-50% .
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ElenaD81 , utilizator 22:09, 17 Februarie 2018
Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !
Bună seara .
Am găsit pe info ca firma a fost radiată conform hotărârii celor 2 asociati dar eu nu am știut. ...Nu am semnat....
Este legal..???
Chiar nu îmi poate răspunde nimeni ? Se poate duce oricine sa radieze o firma?


ElenaD81 a scris:

Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se inchide un srl? BACAOANU BACAOANU Buna ziua, as dori sa stiu care sint conditiile in care pot inchide un SRL, pe care nu am mai lucrat de 2 ani si care sint costurile? Mentione ca nu am datorii ... (vezi toată discuția)
Cat timp este permis sa treaca intre dizolvare si radiere srl ??? geniest geniest Buna ziua, Am facut dizolvarea (fara lichidator conf. art. 227 si 235 din legea 31) a unui SRL fara activitate comerciala de la inceput. Pe 20 iunie mi-a ... (vezi toată discuția)
Dizolvare si radiere snc campary campary Salut! Parintii mei detin impreuna o societate in nume colectiv care a functionat din 1994 si pana acum. Ambi sunt actionari si detin fiecare cate 50% din ... (vezi toată discuția)