Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Ajutor nerambursabil romanii din diaspora care revin ...
Discuție deschisă în Viata in Italia

Ajutor nerambursabil romanii din diaspora care revin definitiv in tara

S-a spus ca romanii din diaspora care au muncit mai multi ani in strainatate, daca se vor intoarce in Romania si isi vor deschide o afacere vor primi sprijin si in functie de domeniul un ajutor de pina la 40000 euro nerambursabili.
Este adevarat ? Se aplica si in judetul Bacau ? Unde trebuie intrebat, ce organism contactat ?
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna ziua!

Total eronat. Aveti toate informatiile legate de prima de instalare in cazul in care reveniti in Romania si va angajati, in acest articol.

www.avocatnet.ro/articol_475...