Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amenda contraventionala
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amenda contraventionala

Salutare ! Am o mare nelamurire ! In urma cu aproximativ 1 an lucram ca si lucrator comercial la o societate,mai exact ,barman ! La un control de rutina al Politiei economice ,acestia au constatat ca barul nu avea expus,,meniul zilei,, desi nu era deloc asa ! In fine,domnii au intocmit un proces verbal cu o amenda contraventionala de 500 lei ! Fiind de serviciu,logic ca trebuia sa semnez ! Procesul verbal l-am inmanat patronului meu,care a zis ca va achita amenda ! Insa,zilele trecute am primit de la Primarie oo instiintare prin care mi se imputa mie suma respectiva,patronul neplatind amenda ! As vrea sa contest aceasta amenda,primita din vina societatii si as vrea sa intru in posesia unei copii a procesului verbal...de unde sa iau acest proces verbal
Odata cu instiintarea, Primaria trebuia sa va comunice si copia titlului in baza caruia vi se pretinde suma.
Exista un numar de proces verbal din data de 22 decembrie 2016...problema e ca procesul verbal a ramas la administratorul societatii,spunand ca va plati...nu inteleg de ce a venit instiintarea pe adresa mea