Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pana la ce data se pot depune Concluzii scrise ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pana la ce data se pot depune Concluzii scrise ?

Buna seara !

Bunicul meu a avut un proces cu un teren. Nu a avut avocat. Nu are pensie mica, dar medicamentele ii mananca jumatate din pensie.
Luni, 05.02.2018 judecatorul a dat Dosarul in pronuntare si
i-a spus ca amana pronuntarea la data de la data de 12 februarie 2018, ora estimata: 8:30. Judecatorul i-a spus ca poate sa depuna Concluzii scrise
cu tot ce a vorbit bunicul in sala de judecata.

Va rog frumos sa ne ajutati cu un raspuns :
- care este ultima zi in care poate sa depuna Concluziile scise ?
Daca le trimite Luni, 12.02.2018, prin fax sau prin Email este tarziu ?
- cum este mai bine sa trimita Concluziile scrise
prin fax ? sau prin Email ?
( prin Email l-as ajuta eu )
oanaportar, utilizator
Buna seara,
Transmiteti-le maine prin fax si email solicitand sa fie transmise URGENT la dosar astfel incat luni dimineata sa fie depuse in dosar.
Trebuia sa le depuneti ieri sau astazi.
Si judecatorul e om si are nevoie sa citeasca.
Dar daca le va depune Luni,12.02.2018 la prima ora, va fi tarziu ?
pentru ca avem un vecin avocat si poate sambata si duminica ii mai da un sfat bunicului ce sa scrie.
TRIMITETI CAT MAI REPEDE PE FAX SI EMAIL!
Daca le depuneti dumneavoastra ... pana ajung la judecator ... dureaza.
Va multumim foarte mult pentru sfat !
Un sfarsit de saptamana frumos va dorim !
Buna seara !

Va rog frumos sa ma mai ajutati cu un raspus.

La inceput, instanta a amânat pronunţarea la data de 12 februarie 2018.
L-am ajutat pe bunicul meu si a depus Concluziile scrise.

Astazi,
instanta a amânat pronunţarea la data de 19 februarie 2018.

Va rog frumos sa ne spuneti
daca bunicul mai vrea sa mai completeze Concluziile scrise depuse,
mai poate pana la data de 19.02.2018 ?