Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa de post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa de post

buna,
daca se poate , am nevoie de fise de post pentru :
matriter sculer,
operator it,
referent colectare debite

:)=D>:D
SC …………………… SRL

FISA DE POST OPERATOR COMPUTERE
Nr.

Organizatia: SC ……………. SRL
Denumirea postului: operator computere (tehnologie informatizata)
Codul COR: 312201
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Operatorul de echipament de computere lucreaza (în majoritatea cazurilor pe calculatoare mari) cu calculatoare si cu perifericele acestora (imprimante, scanere, modemuri etc.).

Departament: în cadrul organizatiilor care proceseaza un volum mare de date, cum sunt date de banca sau date ale politiei, sau ale altor autoritati publice sau guvernamentale.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
- sa introduca date si sa presteze si alte sarcini folosind software-ul instalat în computer;
- sa încarce dischete si benzi si sa ruleze programme;
- sa repare în caz de defectiuni.
- sa creeze noi fisiere de date la nevoie
- sa faca munca de întretinere si de rutina.

DESFASURAREA ACTIVITATII
- in sali care detin computere ;
- în centre de calcul ;
- în birouri.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
- echipament computerizat
- tastatura.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
 absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat;

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
- abilitatea de a va concentra

CONDIŢIILE POSTULUI DE MUNCÃ
Program de lucru :

Director, Titularul postului,

Data

___________________________________________________________________