Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Modul de intocmire a situatiilor de lucrari in cursul ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Modul de intocmire a situatiilor de lucrari in cursul anului 2018

Am un contract de lucrari incheiat in anul 2017. Au fost decontate o parte din lucrari in anul 2017 pentru diferenta urmeaza sa se intocmeasca situatii de lucrari in prima parte a anului 2018. Contractul prevede faptul ca pretul este ferm.
Devizul oferta cuprinde manopera din articolele de deviz (10 lei/ora plus contributiile angajatorului aferente manoperei explicitate separat). Incepand cu anul 2018 manopera orara aferenta salariului minim pe economie este 11.40 lei, contributiile angajatorului sunt de 2.25%.

Care va fi modul de intocmire a a situatiilor de lucrari in cursul anului 2018
george-neagu, moderator