Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai trebuie dezbatută succesiunea?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai trebuie dezbatută succesiunea?

Dupa decesul tatalui meu,cu care am incheiat un contract de intreținere pe partea lui de mostenire mai trebuie dezbatută succesiunea?
Dezbaterea succesiuni dupa mama s-a facut,fiecare din cei trei frați si tatăl meu primind cota parte ce li se cuvine.
Va mulțumesc.
Vasile42, utilizator
Dacă tatăl a mai avut ceva de lăsat (altminteri bunul/bunurile care au făcut obiectul contractului de întreținere vă aparțin)
Nu a mai avut nimic (masină,terenuri,cont bancar,etc..) doar bunurile care au ramas in casă.