Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț, test de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț, test de paternitate

Buna seara sunt însărcinat in 7 luni iar sotul meu vrea sa divortam la notar nu sunt de acord cu divorțul la notar i-am zis k divorta prin instanța el nu prea vrea sa recunoasca copilul si a zis k cere testul de maternitate si nu stiu cine va plati testul va multumesc
.Taxa pentru expertiza va fi achitata de către solicitant

ContSters454516, utilizator
Chiar daca nu doriti divortul, sotul il poate face prin instanta. Testul de paternitate il plateste cel care il solicita. In cazul unui divort prin instanta pot exista cheltuieli de judecata.
Alexandrina Mihai,
Am inteles deci nu as fi pusă la plata testului va multumesc
Dar se poate finaliza un divort prin instanța in 2 luni de zile