avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț, test de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț, test de paternitate

Buna seara sunt însărcinat in 7 luni iar sotul meu vrea sa divortam la notar nu sunt de acord cu divorțul la notar i-am zis k divorta prin instanța el nu prea vrea sa recunoasca copilul si a zis k cere testul de maternitate si nu stiu cine va plati testul va multumesc
Cel mai recent răspuns: Roxyroxana , utilizator 22:23, 10 Februarie 2018
.Taxa pentru expertiza va fi achitata de către solicitant


Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Februarie 2018
ContSters454516, utilizator
Chiar daca nu doriti divortul, sotul il poate face prin instanta. Testul de paternitate il plateste cel care il solicita. In cazul unui divort prin instanta pot exista cheltuieli de judecata.
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Februarie 2018
Alexandrina Mihai,
Am inteles deci nu as fi pusă la plata testului va multumesc
Dar se poate finaliza un divort prin instanța in 2 luni de zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Soțul nu-mi acordă divorțul și se leagă de orice ca să mă șicaneze, inclusiv vrea să ceară test de paternitate pentru bebeluș. mă poate obliga instanța în acest sens? Nina Ioana Nina Ioana Buna ziua! Sunt casatorita dar despartita de sotul meu din luna februarie, mai exact de cand eram insarcinata in 7 luni, In prezent, bebelusul are 7 luni. ... (vezi toată discuția)
Tagada monica1989 monica1989 sarutmana...am fost casatorita si am divortat ,,,,in timpul divortului am ramas insarcinata cu altcineva si sa finalizat si divortul si cand am nascut in ... (vezi toată discuția)