avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere disciplinara sau demisie ??!!??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere disciplinara sau demisie ??!!??

unui salariat i s-a intocmit referat privind o abatere disciplinara savarsita.
ulterior acestui referat (dar inainte de inceperea cercetarii disciplinare) salariatul si-a dat demisia.
cum procedez in acest caz? ce cale urmez? #-o cea a cercetarii disciplinare sau a denisiei? pe ce temei legal??
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Monica H. , Consilier juridic 12:56, 21 Octombrie 2009
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conflict de munca!!! victorkif victorkif buna,am si eu o problema....u n angajat si-a dat demisia in timpul concediului de odihna, acordand patronului preavizul de 15 zile. patronul i-a desfacut ... (vezi toată discuția)
Suspendarea cim anonim001 anonim001 Mi s-a suspendat CIM in urma cercetarii disciplinare , pentru incalcarea regulamentului intern al societatii. In acesta situatie pot sa imi mai depun demisia ... (vezi toată discuția)
Demisie prin amenintare - ajutor!!!!! ildyt ildyt BUNA SEARA, Lucrez intrun lant farmaceutic,iar azi am fost asteptata la servici de sefi cu demisia scrisa pe masa cu data de azi si intimadata sa-l semnez. ... (vezi toată discuția)