Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere disciplinara sau demisie ??!!??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere disciplinara sau demisie ??!!??

unui salariat i s-a intocmit referat privind o abatere disciplinara savarsita.
ulterior acestui referat (dar inainte de inceperea cercetarii disciplinare) salariatul si-a dat demisia.
cum procedez in acest caz? ce cale urmez? #-o cea a cercetarii disciplinare sau a denisiei? pe ce temei legal??
va multumesc