avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1816 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Regularizare CASS 2012
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Regularizare CASS 2012

Buna ziua,

Am primit o regularizare pe anul 2012 pe un venit din activtati indepedente pe 2 luni de activitate efectiva (2012) in valoare de 828 de Ron, Decizia de impunere este din 2017 august, in conditiile in care in toti anii precedenti am avut decizii de impunere in zero in conditiile suspendarii temporare a activitatii.

Ce pot face in aceasta situatie?
Daca as contesta decizia in instanta ce sanse am si cat ar dura in medie procesul?

Multumesc,

Alte discuții în legătură

Decizie de impunere anuala anaf vasi_patrusel vasi_patrusel De cateva zile, mama mea a primit prin posta, de la ANAF \\"Decizia de impunere anuala pentru plata CASS\\", conform careia trebuie sa plateasca 468 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pfa mariana_29 mariana_29 Buna ziua! \"Baza de calcul a indemnizaţiei pentru creşterea copilului se determină ca suma totală a veniturilor realizate în ultimele 12 luni ... (vezi toată discuția)
Ce procent plateste pfa la anaf 2018? simulete simulete Ce procent plateste un agent de asigure cu PFA in 2018? (vezi toată discuția)