Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Este corect că procurorul sa refuze o contra ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Este corect că procurorul sa refuze o contra expertiză la expertiză medicală?

Sotul meu in urma unei lovituri aplicate la mâna dreaptă a prezentat trei fracturi la degetul trei și cinci și i să băgat mâna in gips 30 de zile.Dupa ce sa îndepărtat gipsul la degetul mic tot mai prezintă fractura iar nodul de legătură cu mana nu mai este vizibil și degetul se încălica peste urmatoarele.Din arest a fost dus la medic dar acesta nu ia dat decât o crema și ia zis să facă exerciții.Avocatul a depus o cerere de contra expertiză dar nu i-am fost acceptată
Din moment ce aveti avocat, aveti incredere in el. Daca nu aveti incredere, schimbati-l.
Depinde ce solicitați la contraexpertiza.
Procurorul poate greși si el ca nimeni nu e perfect...