Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala angajat pensionar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala angajat pensionar

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca un pensionar limita de varsta, care este angajat cu contract de munca 4 ore/zi, beneficiaza in anul 2018 de deducere personala (510 lei) la calcularea impozitului pe salariu. Multumesc.
george-neagu, moderator
Bineinteles. Deducerea personala nu are legatura cu pensia