avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala angajat pensionar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala angajat pensionar

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca un pensionar limita de varsta, care este angajat cu contract de munca 4 ore/zi, beneficiaza in anul 2018 de deducere personala (510 lei) la calcularea impozitului pe salariu. Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 13 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 12:31, 13 Februarie 2018
Bineinteles. Deducerea personala nu are legatura cu pensia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere personala pentru pensionar angajat zaliza zaliza Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca un pensionar limita de varsta, care este angajat cu contract de munca 4 ore/zi, beneficiaza in anul 2018 de deducere ... (vezi toată discuția)
Contributii datorate - contract de mandat - 1 mai 2016 ligadiangeli ligadiangeli Buna ziua, 1. Va rog sa-mi spuneti care sunt cotele de contributii sociale datorate pentru un cenzor/presedinte asociatie de proprietari, beneficiar al unei ... (vezi toată discuția)
Deducere ptr pensionar si cu c.i.m sanda65 sanda65 Sunt pensionar la limita de varsta si am si un C.I.M. de 4 ore. Am dreptul la deducerea de 510 lei din venitul baza de calcul in cadrul C.I.M ? In codul fiscal ... (vezi toată discuția)