Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare-cumpărare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare-cumpărare

Pentru un contrac de vânzare-cumpărare cu uzufruct doresc sa stiu daca tranzacția presupune cont bancar pentru suma convenită sau e suficientă înțelegerea părților implicate.Mulțumesc !
Daca pretul depaseste 50.000 lei, banii trebuie virati in contul vanzatorului.
Depinde de cuantumul sumei,cele care care depasesc 50.000 lei trebuie efectuate prin banca.