Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie handicap

Tata stä intr-un Cämin de bätrini privat si Platin 1700 Roni lunar. Are demenzä in grad avansat, nu mai vb aproape deloc si a inceput sä facä si pipi in pantaloni. Acum noi ai cumpäräm si Pampers plus cä ai ducem säptäminal dulciuri pt cä refuzä mincarea de acolo si vrea numai dulciuri. Are omul acesta drept de pensie de handicapat ?
Vä multumesc
Nu există pensie de handicap.

Condițiile legale de încadrare într-un grad de handicap aici:
[ link extern ]
Dapix, utilizator