Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... De modificarile salariului minim pe economie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

De modificarile salariului minim pe economie bebeficiaza si cine este in concediu prenatal?

Bună ziua! Daca de la 1 ianuarie 2018 salariul minim pe economie s-a modificat la 1900 lei, beneficiez si eu fiind in concediu prenatal ? Mie mi-a intrat salariul pe luna ianuarie după salariul minim vechi...adica după 1450 lei.Vreau sa stiu daca este legal sau nu mie sa nu imi fie marit minimul pe economie! Multumesc
Beneficiaza doar la revenirea la serviciu.
Multumesc
Va rog! Daca salariul meu nu a fost modificat la 1900 brut ( mie calculul mi s-a facut după cei 1450 brut ) e normal sa imi fie tras pt.CAS 364 ron pe luna ianuarie?
Da, este normal , intrucat plata s-a facut in ianuarie.