Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulamentul General privind Protectia Datelor cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulamentul General privind Protectia Datelor cu Caracter Personal (GDPR) - va rog cateva sfaturi

Buna dimineata !

Am citit pe Internet ca de la data de 25.05.2018
va intra in vigoare Regulamentul General privind Protectia Datelor cu Caracter Personal (GDPR).

Va rog frumos sa ne ajutati cu cateva sfaturi.
- este vorba despre un Regulament deja facut ?
sau orice institutie publica va trebui sa in intocmeasca ?
- va trebui desemnat un responsabil dintre salariatii institutiei
care sa se ocupe cu asa ceva ?
Responsabilul va trebui sa fie numit de la Resurse Umane
sau de la oricare alt compartiment din cadrul institutiei publice ?
- va trebui sa i se completeze Fisa postului acelui salariat
cu asemenea atributii ?
- acel responsabil va primi un plus la salariu ?
- ce procedura va trebui sa fie urmata ?
Institutia trebuie sa faca o Procedura ?
oanaportar, utilizator
Miliarde de multumiri !!!!