Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat DPO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat DPO

Buna ziua
Din 15 iunie ma voi intoarce la munca, din concediu de crestere a copilului, pe postul de inspector de resurse umane si am inteles ca voi fi si responsabil cu prelucrarea datelor cu caracter personal.
Va rog sa ma ajutati cu ceva informatii despre GDPR, fisa a postului pentru mine si care ar fi atributiile mele in acesta calitate.( exista o anexa la contractul de munca pe care ar trebui sa o fac pentru protectia datelor?) Fiind o atributie in plus, se poate cere marire de salariu?
Multumesc
Multumesc de raspuns. O zi frumoasa