avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Penalități concesiune,URGENT!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Penalități concesiune,URGENT!

Am o societate comercială,aceasta societate are un contract de concesiune, pentru o suprafața de teren,cu primaria...
Din motive personale,nu s-a putut plăti taxa de concesiune pe ultimii 3 ani...
Zilele acestea vreau sa plătesc ceea ce este de plătit dar problema mare este ca sunt multi bani de plata PENALITATILE....
Întrebarea mea este:
Pot fi scutit de penalități daca plătesc in totalitate taxa de concesiune?
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:19, 14 Februarie 2018
nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz la contractul de concesiune !!!!! Maxtor_17 Maxtor_17 Buna seara, Am si eu o problema mai ciudata putin cu primaria din localitate asupra unui teren concesionat in anul 2005 . Taxa de concesiune pe anul 2005 a ... (vezi toată discuția)
Primaria si contractele de arenda - refuz inregistrare din cauza datoriilor fiscale ale proprietarilor stefaniamares stefaniamares buna ziua! suntem o mica asociatie din judetul calarasi, intamplator locuiesc intr-o comuna mizerabila.. din punct de vedere al cosiliului local. azi ma lovesc ... (vezi toată discuția)
Concesiune lavpop lavpop Buna ziua , Am un teren luat in concesiune din anul 2000 ,de la primarie pe 50 de ani . Am platit concesiunea in fiecare an , dar nu coform contractului de ... (vezi toată discuția)