Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Talon ISCIR
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Talon ISCIR

E legal,sau am dreptul de a lucra pe stivuitor daca mi sa vizat talonul pe verso?au trecut cei 4 ani si mi sa mai vizat 2 ani pe verso,multumesc
Bună ziua. Aici gasiți mai multe informații www.iscir.ro/doc/legislatie/CR4CR82009.pdf În principiu, nicio autorizație eliberată de ISCIR, pentru orice domeniu, nu este valabilă fara viza anuală, pe anul în curs, existentă pe talonul ce însoțește această autorizație.. Pentru mai multe detalii citiți acel link sau luați legătura cu operatorul RSVTI din cadrul firmei unde lucrați.
Ionut.ion, utilizator
Cred ca le-ati amestecat putin.
Autorizatia se reinoieste de catre ISCIR la 4 ani, in urma absolvirii unui curs de perfectionare. De regula se emite o autorizatie noua.
Viza pe talon este anuala si se pune de catre responsabilul RSVTI din firma unde va desfasurati activitatea in urma hotararii comisiei numite prin decizie la nivelul firmei si in baza examinarii medicale periodice.
Gasiti mai multe informatii aici: [ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca