Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Autorizatie
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Autorizatie

Buna ziua. Am o intrebare In legatura cu autorizația de stivuitorist anul asta mia venit autorizația si trebuie vizată anul asta sau dupa 4 ani
Lev1, utilizator
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Viza anuala se pune pe talon in urma unei examinari medicale efectuate de catre medicul specialist de medicina muncii cu care firma are incheiat contract de prestari servicii medicale (obligatoriu sa fie mentionat "apt" pe fisa de aptitudine) si a unei instruiri efectuate prin grija RSVTI din cadrul firmei.
Autorizatia se avizeaza la 4 ani de catre ISCIR in urma absolvirii unui curs de perfectionare.