Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Autorizație stivuitorist
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Autorizație stivuitorist

În anul 2017 am avut aviz pe talonul de stivuitorist in 2018 nu l am avizat deoarece nu am lucrat in domeniu si anul acesta as vrea sa il avizez iar...care sunt pasii
Daca autorizatia emisa de ISCIR este in termen de valabilitate, avizul pe talon se obtine prin RSVTI de la nivelul firmei unde va desfasurati activitatea. Se face o examinare medicala, o instruire cu instructiuni proprii ssm si dupa caz, se da proba practica.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Atentie!
Cu viza obtinuta de la operatorul RSVTI din cadrul firmei puteti desfasura activitatea doar pe teritoriul acelei firme si doar cu utilajele pe care ati fost instruit..
intrebati acel operator RSVTI, va v-a lamuri mai bine.