Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatia de hrana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatia de hrana

Indemnizatia de hrana primita de un angajat al unui spital din subordinea Ministerului Sanatatii se impoziteaza cu 10% sau intra in baza de calcul a CAS si CASS?
Pentru indemnizatia de hrana se va retine doar cota de impozit de 10%.