avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN

BUNA ZIUA, CE COD CAEN TREBUIE SA FOLOSESC ( DE EXEMPLU EU fac un jos pe pc si altii joaca jocul meu si eu incasezi bani de la cei care joaca)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:05, 20 Februarie 2018
eu ma gandeam la ceva intermediere?
CAEN 2008
5821 - Activitati de editare a jocurilor de calculator
5829 - Activitati de editare a altor produse software
4741 - Comert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Aceasta clasa include:
-vanzarea cu amanuntul a calculatoarelor
-vanzarea cu amanuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vanzarea cu amanuntul a consolelor pentru jocuri video
-vanzarea cu amanuntul a software-ului de utilizare generala, inclusiv al jocurilor video

Aceasta clasa exclude: -
vanzarea cu amanuntul a discurilor si benzilor neinregistrate, vezi 4763

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen pt vanzare software ?!? avo7 avo7 Buna ziua, Cine ma poate ajuta cu o informatie privind codurile CAEN? M-ar interesa pentru marketing si vanzari software, care este codul CAEN ? Conteaza ce ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru comercializare case de marcat MateG MateG Buna ziua! As vrea sa comercializezi case de marcat fiscale. Cu codul CAEN 4741 pot sa desfasor aceasta activitate? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Cod caen necesar pentru import diverse produse MihaiTeo MihaiTeo Buna ziua, Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate. Am o firma si as dori sa ... (vezi toată discuția)