Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN

BUNA ZIUA, CE COD CAEN TREBUIE SA FOLOSESC ( DE EXEMPLU EU fac un jos pe pc si altii joaca jocul meu si eu incasezi bani de la cei care joaca)
eu ma gandeam la ceva intermediere?
CAEN 2008
5821 - Activitati de editare a jocurilor de calculator
5829 - Activitati de editare a altor produse software
4741 - Comert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Aceasta clasa include:
-vanzarea cu amanuntul a calculatoarelor
-vanzarea cu amanuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vanzarea cu amanuntul a consolelor pentru jocuri video
-vanzarea cu amanuntul a software-ului de utilizare generala, inclusiv al jocurilor video

Aceasta clasa exclude: -
vanzarea cu amanuntul a discurilor si benzilor neinregistrate, vezi 4763