Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu director general
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu director general

Administratorul/Directorul general trebuie sa intocmeasca programare si cerere de concediu? Si daca da, atunci cine i-o aproba? Mentionez ca functia de director general o are ca angajat in baza unui CIM. In baza actului constitutiv sunt doi administratori (dintre care unul este si directorul general la care fac referire).
Celalalt administrator o poate aproba.
Domnule Vasile, va multumesc mult pentru raspuns! Am mentionat aspectul cu administratorii insa am omis sa precizez ca unul dintre ei nu locuieste in Romania si nici nu vine vreodata aici. Practic directorul general despre care vorbim, nu are pe altcineva pe aceeasi linie ierarhica sau mai sus.
Nu i se poate trimite cererea prin email ?